Klein MM320KIT Digital Multimeter Electrical Test Kit
Out of Stock - Available to Order - Usually ships in 15-20 days
Product Details
Product Details
- Digital Multimeter measures up to 600V AC/DC voltage, 10A DC current and 2 ohm resistance
- Meter also test batteries, diodes, and continuity
- Voltage Tester NCVT-3P has dual-range capabilities to detect from 12 to 1000 V AC or 70 to 1000V AC for a broad variety of low-voltage or standard voltage applications
- ET45 tests AC voltages from 28V to 240V AC at four useful levels aligned with commonly used residential voltages, and DC voltages from 32V to 330V at four common levels